Plastové dveře

Vedlejší dveře Softline 70 AD

Softline 70 AD

 

 

Profilový systém Vedlejší vchodové dveře 70 mm spadá tvarovou konturou do linie SOFTLINE – tedy pohledově rovný rám a rovné křídlo. Jeho stavební hloubka ho řadí mezi sedmdesátimilimetrové systémy. Rámová konstrukce má pětikomorovou skladbu, křídlo je tříkomorové. Velice důležitá tloušťka obvodové stěny tělesa profilů (rám i křídlo) je ve třídě A všech barevných provedení. Dveřní rám (80 mm) se kombinuje s dovnitř nebo ven otvíravým křídlem. Rámové ocelové výztuhy jsou vždy v podobě uzavřeného jeklu o síle 2 mm. Křídlová výztuha má podobu tvarovaného ocelového plechu o síle 2 mm. Spodní díl rámů vedlejších vchodových dveří je opatřen plastohliníkovým prahem. Jedná se o AD systém (německy Anschlagdichtung)– tedy s dvojím dorazovým těsněním – jedno v křídle a jedno v rámu. U prahu je široká dolehávací těsnící guma v liště.

Dveře jsou svojí konstrukcí určené především pro zasklívání izolačních dvojskel a výplní o šíři cca 24 mm. Trojskla a široké výplně jsou vzhledem ke konstrukci dveří nevhodné. Zasklívací lišty jsou shodné se 70 mm okenními systémy, jakožto i ostatní doplňky.

 

Dveřní plastohliníkový práh pro vedlejší vchodové dveře

Tento dveřní práh je zkonstruován ze dvou materiálů (PVC a ALU) z důvodu odolnosti proti namáhání (našlapávání na práh) a zároveň přerušení tepelného mostu. Z vrchní strany disponuje práh odnímatelnou krytkou, pod kterou se ukrývá šroub fixující práh k podlaze a zároveň se do drážky pod krytku umisťují zámkové protikusy .K její ploše naléhá těsnící guma, která je pomocí lišty připevněna do kovací drážky křídla. Z boku k PVC části prahu doléhá dorazová křídlová těsnící guma. Dveřní práh svou výškou splňuje kritéria pro bezbariérové dveře. Spodní konstrukce prahu umožňuje rozšiřování běžnými 70mm rozšiřovacími profily.

 

Okapnice dveřního křídla vedlejších dveří

Dovnitř otvíravé křídlo vedlejších vchodových dveří je v dolní části opatřeno hliníkovou okapnicí. Pomocí okapnice odkapává voda z plochy křídla na hliníkovou část prahu a dále stéká na terén. Zamezuje se tak stékání vody po křídle do vnitřního prostoru prahu, kde hrozí při velkém množství vody na křídle k zatékání do místnosti. U ven otvíravých křídel není v závislosti na konstrukci profilu okapnice nutná. Ke stékání vody na terén přispívá samotné křídlo. Tento detail výrazně přispívá v zimním období k zamezení zamrzání vody u těsnění přilehávajícího ke krytce prahu. Okapnice je v barevném provedení bílá, hnědá a stříbrná.

 

 

Poslat poptávku

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: