Plastová okna

Profil Effekt

Profil Effekt

 

 

Profilový systém Effekt spadá tvarovou konturou do linie SOFTLINE – tedy pohledově rovný rám a rovné křídlo. Jeho stavební hloubka ho řadí mezi sedmdesátimilimetrové systémy. Rámová i křídlová konstrukce má 5 – ti komorovou skladbu. Velice důležitá tloušťka obvodové stěny tělesa profilů (rám i křídlo) je v profilu třídy A – dle ČSN EN 12 608 nad 2,8 mm. Barevné provedení profilu se omezuje pouze na bílou barvu RAL 9016 s černým těsněním. Systém disponuje jedním základním rámem (64 mm). Kombinačně k němu se používá standardní křídlo. Rámové i křídlové ocelové výztuhy jsou tvarově stejné v podobě tvaru písmene „J“. Výztuhy mají speciální tvarovou úpravu pro posílení statiky o síle 2 mm.

Odvodnění rámových profilů je prováděno odtokovými kanálky ve spodní pohledové části rámu opatřené krytkou (okapničkou) v barvě bílé. Jedná se o systém s dvojím dorazovým těsněním – jedno v křídle a jedno v rámu. Rámové i křídlové těsnění je vyráběno úspornou metodou – koextruze na plošky u drážky těsnění. Těsnící materiál je označen TPE, což znamená, že je tepelně svařitelný. Jedná se o pryž (etylen-propylen-dien-monomer /EPDM/), která vyniká především ve vysoké míře elasticity, dobré teplotní odolnosti, odolnosti proti stárnutí, ozónu, UV záření a vlhkosti.

Hloubka zapuštění okraje skla v profilu je při správném použití podložek 15 mm. Systém je určen k zasklívání izolačních dvojskel – respektive k výplním o konstrukční šířce 24 mm. Tyto výplně jsou standardně zasklívány pomocí hranaté kontury zasklívací lišty (EFEKTLINE) řezané v rozích na 45°.

 

 

Poslat poptávku

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: