Často kladené otázky

Mohu si sám naprogramovat dálkový ovladač?

6. března 2018, 12.32

Pokud se jedná o ovládání k Vašim soukromým vratům, ovladač si můžete jednoduše sami naprogramovat vzájemným přenosem kódu - videonávody naleznete zde: http://altoma.cz/hlavicka/videa/  Pokud si nový ovladač vyzvedáváte u nás osobně a vezmete s sebou jeden funkční ovladač, naprogramování Vám rádi provedeme přímo při zakoupení.

 

Pokud se jedná o ovládání k hromadným garážím, např. v bytových domech, jsou dvě varianty.

1.) pokud v objektu není systém z evidencí přístupů, ovladač můžete naprogramovat sám/sama pomocí jiného již funkčního ovladače, stejně jako u soukromých vrat.

2.) pokud v objektu je systém s evidencí přístupů, je nutno obrátit se na správce tohoto systému, který Vám ovladač naprogramuje.

 

 

 

Kde se dá koupit nový dálkový ovladač?

21. února 2018, 14.02

Nové ovladače Hörmann můžete zakoupit na našem e-shopu zde: http://altoma.cz/e-shop/dalkove-ovladace/hormann/

 

Při výběru  je nutné věnovat pozornost správné frekvenci ovladače, která se liší u jednotlivých typů.   V případě jakýchkoliv nejasností nás kontaktujte, rádi Vám s výběrem pomůžeme.

 

 

 

 

Jak mám postupovat, když mi ukradnou dálkový ovladač?

20. února 2018, 12.48

V případě odcizení ovladače je nejbezpečnějším řešením smazání kódu na přijímači pohonu, vygenerování nového kódu na stávajících ovladačích (případně zakoupení nového ovladače) a následné opětovné naprogramování kódu  do přijímače pohonu. Po objednání k Vám technik přijede a naprogramování provede na místě nebo si  tento úkon  můžete provést sami  s pomocí rad našeho technika po telefonu. Více Vám rádi sdělíme po zavolání na dispečink.

 

Pokud Vám byl odcizen ovladač od vrat v hromadných garážích, např. v BD, doporučujeme kontaktovat správce objektu. Pokud je v objektu systém s evidencí přístupů, je možné po dohodě se správcem  konkrétní odcizený ovladač vymazat z evidence a tím zamezit jeho možnému zneužití. Souběžně s tímto si samozřejmě můžete zakoupit a nechat naprogramovat nový ovladač.

 

 

 

 

Provádíte zaměření vrat na místě montáže?

12. října 2012, 10.12

Ano. Zaměření provádíme vždy před objednáním zařízení  a je zcela zdarma.

 

 

 

Potřebujeme zamezit vjezdu do průjezdu. Památkáři nám ale zakázali instalovat závoru, protože se objekt nachází v historické části. Existuje nějaké zařízení, které bychom tam mohli naistalovat.?

12. října 2012, 10.12

Ano. Pro tento případ Vám doporučujeme instalaci automatického výsuvného sloupku v historickém designu. Vhodný typ vám pomůže vybrat náš obchodní pracovník.

 

 

 

Mám vjezdovou bránu a potřebuji vyřešit její automatické otevírání. Pohon nechci mít na bráně. Můžete mi poradit?

12. října 2012, 10.11

Tomuto požadavku s důrazem na ničím nerušený vzhled brány lze vyhovět díky podúrovňovým elektromechanickým pohonům.  Je nutné pak ještě samozřejmě dodatečně namontovat bezpečnostní fotobuňky, bez kterých by bylo v rozporu s platnými normami, automatické zavírání provozovat.

 

 

 

Mám garážová vrata s pohonem. Musí se na vratech provádět nějaká údržba?

12. října 2012, 10.11

Ano. Pro správnou funkci zařízení a její dlouhodobou funkčnost je nezbytné provádět pravidelnou údržbu a servisní prohlídky. Řiďte se pokyny uvedenými v záručním listě. U vrat pro rodinný sektor se prohlídky provádí 1x ročně. U průmyslových verzí je to minimálně 1x za rok, kdy záleží na počtu cyklů vrat  za den.

 

 

 

Je možné získat prodlouženou záruku?

12. října 2012, 10.10

Ano. Při dodržení servisních  podmínek daných výrobcem můžete získat 6-ti letou záruku na bránové pohony a garážová vrata pro rodinné domy. U průmyslových verzí je možné získat prodlouženou záruku dle individuálních podmínek.

 

 

 

Lze zjistit pomocí dálkového ovladače, když se nacházím v domě, jestli mám otevřenou garáž?

12. října 2012, 10.07

Ano. Nová generace pohonů společnosti Hörmann série 3 má funkci ověření stavu garážových vrat. Jednoduše vyšlete ze svého dálkového ovladače dotaz  na stav vašich vrat a ovladač Vám hned bude signalizovat, zda-li jsou vaše vrata zavřená, pootevřená nebo otevřená. Tuto funkci umí pouze Hörmann.

 

 

 

Mohu s jedním dálkovým ovladačem ovládat nezávisle více vrat?

12. října 2012, 10.05

Ano. Nejen vrata ale i bránové pohony, rolety, žaluzie, markýzy i jiná zařízení. Obecně platí, že jedno tlačítko na ovladači ovládá jedno zařízení, takže čtyřtlačítkovým ovladačem můžete ovládat např. troje garážová vrata a vjezdovou bránu. U některých výrobců ale můžete čtyřtlačítkovým ovladačem ovládat i více zařízení pomocí stisku kombinace tlačítek.Vždy je opět důležité, aby zařízení byla od stejného výrobce a pracovala na stejné frekvenci (např. 868MHz apod.), protože řada výrobců v minulosti používala různé frekvence.Dokonce i jedním tlačítkem můžete ovládat více zařízení, ale pouze v případě, kdy tato zařízení jsou dostatečně daleko od sebe. Např.: máte dvoutlačítkový ovladač, kterým ovládáte gar. vrata a vjezdovou bránu doma. Ve firmě, která je vzdálená 2km od Vašeho bydliště máte závoru a bránový pohon se stejným typem přijímače, takže týmiž tlačítky můžete ovládat i zařízení ve firmě.

 

 

 

Strana výpisu

1

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: